Prof. Grażyna Jasieńska zajmuje się czynnikami wpływającymi na płodność, prewencją raka piersi i ewolucyjnym podejściem do zdrowia. Jest autorką wielu artykułów naukowych oraz książki o zdrowiu kobiet „The Fragile Wisdom: An Evolutionary View on Women’s Biology and Health” wydaną przez Harvard University Press (2013). Jest członkiem zespołów redakcyjnych zagranicznych pism dotyczących biologii człowieka i medycyny ewolucyjnej, ekspertem Komisji Europejskiej oraz Senior Research Scientist na Uniwersytecie Yale. Była stypendystką Radcliffe Institute for Advanced Study na Uniwersytecie Harvarda i Research Council of Norway.
Prof. Jasieńska uzyskała tytuł magistra biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz tytuły magistra i doktora antropologii biologicznej na Uniwersytecie Harvarda w USA. Obecnie kieruje Zakładem Zdrowia i Środowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prof. Jasieńska jest współzałożycielką i prezesem Fundacji Salus Publica, która prowadzi projekty badawcze mające na celu poprawę stanu zdrowia, zwłaszcza populacji wiejskiej.
Dr Magdalena Klimek
Adiunkt w Zakładzie Zdrowia i Środowiska Collegium Medicum UJ. Od roku 2010 związana z grupą Human Evolutionary and Reproductive Ecology. Prowadzi badania w zakresie wczesnorozwojowego pochodzenia cech wieku dorosłego związanych ze stanem zdrowia oraz historią reprodukcyjną kobiet. Do jej zainteresowań należą także zagadnienia związane z wpływem stresu psychologicznego w dzieciństwie na procesy starzenia biologicznego w późniejszym życiu.
Dr Andrzej Galbarczyk
Adiunkt w Zakładzie Zdrowia i Środowiska w Instytucie Zdrowia Publicznego UJ CM. Swoją pracę doktorską pod tytułem „Polimorfizm genetyczny (CYP17, CYP19, CYP1A1 i CYP1B1) a stężenia hormonów płciowych u kobiet w wieku rozrodczym” obronił na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Od 2002 roku uczestniczył w realizacji licznych projektów badawczych poświęconych ekologii reprodukcyjnej, procesom starzenia oraz biologicznym uwarunkowaniom preferencji płciowych.
Dr med. Monika Ścibor
Jest lekarzem posiadającym specjalizację z chorób wewnętrznych i specjalizację z alergologii, oraz doktorem nauk medycznych. Studia medyczne oraz doktoranckie odbyła na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum na Wydziale Lekarskim. Obecnie pracuje w Zakładzie Zdrowia i Środowiska oraz w poradni alergologicznej Szpitala Specjalistycznego im. Dietla w Krakowie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie, a zwłaszcza na funkcjonowanie układu oddechowego.
Mgr Karolina Miłkowska
Absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską w dziedzinie Nauk o Zdrowiu. Od 2013 roku jest członkiem grupy Human Evolutionary and Reproductive Ecology, która prowadzi projekty badawcze dotyczące rozrodczości, starzenia się, demografii ewolucyjnej oraz wyboru partnera. W swojej pracy badawczej zajmuje się testowaniem hipotezy profilaktyki wyrównawczej (ang. Compensatory Prophylaxis Hypothesis), analizując m.in. uczucie wstrętu u kobiet w różnych fazach cyklu menstruacyjnego.
Mgr Kinga Słojewska
Absolwentka Fizjoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Przygotowuje rozprawę doktorską w dziedzinie Nauk o Zdrowiu. W swojej pracy badawczej zajmuje się badaniem wpływu aktywności fizycznej na poziom hormonów płciowych u kobiet w wieku rozrodczym. Ponadto przedmiotem jej badań są dysfunkcje narządu żucia. Jest członkiem grupy Human Evolutionary and Reproductive Ecology.
Mgr Anna Tubek-Krokosz
Absolwentka Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Od 2020 roku związana z grupą Human Evolutianory and Reproductive Ecology. Przygotowuje rozprawę doktorską w dyscyplinie Nauk o Zdrowiu. W swojej pracy badawczej zajmuje się wpływem aktywności fizycznej na zmianę wybranych aspektów odpowiedzi immunologicznej (m.in. limfocytów T, które biorą udział w niszczeniu komórek nowotworowych).